Кошик
1138 відгуків

Шановні відвідувачі та клієнти! Ми працюємо, та обов'язково відповімо в робочий час.

вул. Донська 4, Київ, Україна
+380 (95) 629-39-26
+380 (67) 991-31-65
Запчастини до котлів

Пресостати

Реле тиску повітря — пресостат газового котла

Прессостат, маностат, пневмореле повітря, диференціальне реле тиску диму, датчик диму, датчик тяги газового котла   це котлова запчастину виконує функцію безпеки і контролю відводу продуктів згоряння, що застосовується в котлах з закритою камерою згоряння (примусовий відвід продуктів згоряння за допомогою вентилятора).

Принцип роботи пресостату газом в опалювальному котлі

Реле тиску диму забезпечено контактами які перебувають у замкнутому і розімкнутому стані в залежності від тиску повітря сформованому в процесі роботи котла, реле контролює роботу вентилятора і процес відводу диму (продукту горіння газу), взаємодіє з платою керування котла для контролює приплив кисню в газопальниковий пристрій котла.
Пресостати для газових котлів відрізняються: за налаштувань спрацьовування контактів залежно від тиску Pa або mbar, за кількістю контактів, бувають різної форми, з можливістю регулювання. Основні виробники пресостатів для газових котлів: Honeywell, Huba Control, Kromschroder, Sit, Bitron, KFY.

В блоці реле диму є мембрана з мікроперемикачем, він може бути розташований всередині корпусу або розташований зовні. До прессостату приєднуються силіконові трубки, за допомогою яких відбувається відведення конденсату, вони приєднані до корпусу вентилятора і трубці вентурі. Вентилятор викидає димові гази і створює атмосферний тиск повітря, що впливає на мембрану реле тиску повітря. Створюване вентилятором тиск діє на мембрану пресостату, яка в свою чергу змінює положення мікроперемикача з нормально розімкнутого у стан нормально-замкнутого. Плата управління котла виходить сигнали від пресостату про стан мікроперемикача, після чого запускає розпал пальника або блокує подачу газу. В процесі справної роботи котла перемикачі пресостату знаходяться в замкнутому стані, при вимкненому котлі або несправному стані в розімкнутому.

Виробники газових котлів такі як: Ariston, Beretta, Viessmann, Protherm, Ferroli, Vaillant та інші, можу змінювати форму і налаштування прессотата, виробника, коли комплектують їх як запчастина для заміни.

При заміні пресостату у газовому котлі на що варто звернути увагу ?

При покупці пресостату газового котла необхідно звернути увагу на виробника і модель газового котла де буде встановлений новий прессостат, налаштування спрацьовування пресостату Pa або mbar.

При несправному реле тиску повітря в котлах з дисплеєм висвічується код помилки, в котлах без дисплея - індикація світлодіода з символом димоходу.
При заміні реле необхідно виключити поломку інших комплектуючих: трубка вентурі, засмічення вентилятора, засмічення коаксіального димоходу, реле плати управління. Необхідно діагностувати всі комплектуючі, що пов'язані з видаленням диму. Правильний підбір диференціальне реле здійснюється за технічної документації газового котла або за характеристиками.

Як перевірити пресостат газового котла? В домашніх умовах виконати це нескладно – достатньо зменшити витрату води, що надходить в працюючий агрегат. З цією метою вентиль подачі води поступово закривають (кульовими кранами виконати таку перевірку неможливо!), при цьому на контрольній панелі буде висвітлюватися значення фактичного тиску. Інструкція визначає величину заводських налаштувань датчика. Зазвичай нижнім значенням критичного тиску є 0,5 бар. Отже, при зменшенні напору води температура димових газів почне збільшуватися. Перегрів робочих контактів викликає їх негайне розмикання з обривом керуючого сигналу, в результаті подача газу припиниться. Порівнюючи величину спрацювання датчика тиску зі значеннями, зазначеними в інструкції, можна зробити висновок про працездатність продукту. Не менш важливим параметром для двоконтурних котлів є і верхній рівень. При його перевищенні пресостат подає команду на вимикання автоматичного підживлення агрегату, оскільки в іншому випадку несвоєчасне вимикання насоса загрожує переповненням розширювального бака. Верхній рівень контролюється таким же чином – гранично можливим збільшенням витрати води – і так само порівнюється зі значеннями вихідних налаштувань.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner